Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Stacijas Rēzekne -II jaunā vagonu pieņemšanas parka atklāšana

2006.gada 17.marts ir nozīmīga diena valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vēsturē, jo pēc divdesmit divu mēnešu ilga būvniecības perioda tiek atklāts vēl viens jauns dzelzceļa infrastruktūras objekts – Rēzekne II vagonu pieņemšanas parks.

Foto: Andris Biedriņš, LDz

Rēzeknes dzelzceļa mezgls ir viens no svarīgākajiem valstī, jo te atrodas divu galveno līniju krustojums – Austrumu-Rietumu dzelzceļa līnija nodrošina satiksmi virzienā no Krievijas puses līdz Latvijas ostas pilsētām, un Ziemeļu-Dienvidu dzelzceļa līnija – virzienā no Sanktpēterburgas uz Viļņu, Grodņu, Varšavu un tālāk uz Eiropas valstīm. Rēzekne ir arī Eiropas Savienības (ES) robežstacija, tāpēc šeit attīstīt dzelzceļa infrastruktūru ir stratēģiski svarīgi.

Jaunā parka projekta realizācija ir nozīmīgs solis Latvijas tranzītpārvadājumu konkurētspējas paaugstināšanā, kā arī ES austrumu robežas saimnieciskās efektivitātes palielināšanā. Rēzeknes stacijas kravu apstrādes kapacitāte paaugstināsies līdz 40 milj. tonnu gadā, jaunā parka sliežu ceļi ļaus pieņemt garākus kravas vilcienu sastāvus – līdz 74 vagoniem līdzšinējo 57 vagonu sastāvu vietā. Rezultātā palielināsies visa Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridora caurlaides spēja. Parka būvniecība ir viena no ES strukturālo fondu finansētajiem projektiem un valsts investīciju programmas sastāvdaļām. Austrumu – Rietumu dzelzceļa koridora attīstības ietvaros stacijā tika nomainītas pārmiju pārvedas, kā arī patreiz realizācijā ir šī dzelzceļa koridora pārkarsušo bukšu atklāšanas sistēmas un vilcienu kustības vadības automātisko sistēmu modernizācijas projekti

Pieņemšanas parka būvniecība, kuras kopējās izmaksas ir 10,2 miljoni eiro, 75% apmērā tika finansēta no ES līdzekļiem un 25% no valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” līdzekļiem. Parkā ir uzbūvēti kopumā 8,9 km sliežu ceļu, tajā skaitā 6 vilcienu pieņemšanas un nosūtīšanas sliežu ceļi, ierīkotas 27 jaunas pārmiju pārvedas, rekonstruēti un parkam pievietoti esošo uzņēmumu pievadceļi. Apkalpojošā personāla vajadzībām ir uzbūvēta dienesta ēka un divi personāla apsildīšanās posteņi. Pieņemšanas parks ir aprīkots ar modernām sakaru, elektroapgādes un apgaismošanas iekārtām. Jaunā parka vadības nodrošināšanai vienotas signalizācijas un elektriskās centralizācijas sistēmas ietvaros esošās maršrutu releju centralizācijas ēkai Rēzeknes stacijā ir uzbūvēta piebūve, kurā uzstādītas signalizācijas iekārtas. Vides aizsardzības nodrošināšanai ir ierīkotas gruntsūdens un gaisa piesārņojuma monitoringa sistēmas, uzbūvētas drenāžas ūdeņu un sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Pieņemšanas parka būvniecībā tika iesaistīti divdesmit trīs Latvijas uzņēmumi, tā ekspluatācija nodrošinās aptuveni 50 darba vietas.

Pieņemšanas parka būvniecība sākās 2004.gada 5.maijā un tā tika pabeigta 2006.gada 1.martā. Izmantojot jaunus materiālus un mūsdienu prasībām atbilstošas tehnoloģiskās iekārtas, kā arī dažādu nozaru speciālistu zināšanas un pieredzi, šo parku uzbūvēja nepilnu divu gadu laikā. Parka projektēšanu un būvniecību veica Latvijas uzņēmums “BMGS – Transceltnieks”, ar kuru 2004.gada 26.aprīlī tika noslēgts būvniecības līgums, bet darbu uzraudzību nodrošināja Nīderlandes uzņēmumi “Witteveen + Bos Consulting Engineers b.v.” un „Holland RailConsult”.

Sagatavoja Sabiedrisko attiecību daļa
tālr: 7234909, 7232873, 7232855
fakss:7232605
e-pasts pr@ldz.lv
www.ldz.lv

 
No Mērsraga līdz Upesgrīvai sākas ceļa būvdarbi
Autovadītāju ievērībai: Ozolnieku novadā visu nedēļu būs palēnināta satiksme uz autoceļa Jelgava–Iecava; ceļu remontdarbi notiek visos valsts reģionos
Foto: airBaltic saņem 18. AirbusA220-300 lidmašīnu
Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti
Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus