Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs un CSDD pārstāvji piedalās Eiropas Savienības transporta ministru neformālajā konferencē

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un CSDD pārstāvji piedalījās Eiropas Savienības transporta ministru neformālajā Konferencē, kas notika Eiropas Savienības prezidējošā valstī Austrijā. Konferences tēma bija satiksmes drošība Eiropas Savienības valstīs un kampaņas par satiksmes drošību.

Eiropas valstu transporta ministri atskaitījās par paveikto satiksmes drošības jomā, lai tiktu īstenoti Veronas konferencē nospraustie mērķi – līdz 2010. gadam uz pusi samazināt avārijās bojā gājušo skaitu salīdzinot ar 2001. gadu. Latvijā katru gadu samazinās bojā gājušo skaits. Sevišķi straujš progress novērots 2005. gadā, kas ir viens no labākajiem rādītājiem Eiropā.

Statistikas dati liecina, ka kopumā pērn Latvijā uz ceļiem bojā gājuši 442 cilvēki, kas ir par 14% mazāk nekā 2004. gadā. Bet šā gada pirmajos 2 mēnešos Latvijā uz ceļiem gājuši bojā 43 cilvēki, pērn šajā pat laikā 67 cilvēki (samazinājums par 36%). Tik straujš samazinājums panākts, jo ieviesta Pārkāpumu uzskaites punktu sistēma, bargāki sodi un notikušas kampaņas par satiksmes drošību

Konferencē tika atbalstīts Austrijas ierosinājums par vienotas Eiropas ceļu satiksmes drošības kampaņas organizēšanu. Tā visticamāk notiks 2007. gada sākumā un tās tēma būs braukšana reibumā. Šī problēma ir aktuāla visās valstīs, jo tieši alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē uz Eiropas ceļiem gadā iet bojā apmēram 10 tūkstoši cilvēku.

Arī citas kampaņu tēmas Eiropā ir līdzīgas. Bet jau minētā alkohola, konferencē tika akcentētas šādas problēmas: ātruma pārsniegšana, drošības jostu lietošana, gājēju drošība un nogurums.

Drošības jostu ziņā Eiropā aizvien vairāk uzmanības tiek pievērstas tam, lai drošības jostas lietotu arī automobiļa aizmugurē sēdošie pasažieri. Šī problēma nākamajās kampaņās tiks akcentēta arī Latvijā.

Vairāk nekā 15 Eiropas valstīs notiek kampaņa ar nosaukumu „BOB”. Tās ideja ir kompānijā izraudzīt vienu brīvprātīgo, kas ballītē nedzer un pēc pasākuma draugus droši nogādā mājās. Šo kampaņu sadarbības partneri ir kafejnīcas, restorāni un bāri, kas BOB`am uzsauc bezalkoholiskos dzērienus.

Pēdējos gados aizvien aktuālāka tēma ir nogurums un aizmigšana pie mašīnas stūres. Norvēģijā notiek kampaņa, kuras sauklis ir „Paguli 15 min un brauc tālāk!” Zinātnieki ir izpētījuši, ka tieši 15 minūtēs tiek aizdzīts nogurums un šoferis droši sasniedz iecerēto galamērķi.

Šīs problēmas ir aktuālas arī Latvijā un visticamāk, ka nākamajos gados šādas kampaņas tiks organizētas arī pie mums.

Ieva Bērziņa,
CSDD sabiedrisko attiecību daļa
Tālr. 7025730

 
Nozagti nesen uz valsts ceļiem uzstādītie atstarojošie signālstabiņi
CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām Kurzemē apledo autoceļi, strādā ziemas tehnikas.
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām Zemgalē un Vidzemē apledo autoceļi, strādā 44 tehnikas vienības
Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk